دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده یو ان دی پی

Panah_moph
شنبه ۱۴۰۰/۷/۱۰ - ۱۷:۱۸
دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده یو ان دی پی

شنبه، 10 میزان 1400

داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز با نماینده برنامه توسعه‌ای سازمان ملل (یو ان دی پی) در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود.

در این نشست، راجع به ادامه پروژه صحتمندی بحث و تبادل نظر صورت گرفت. سرپرست وزارت صحت عامه، از همکاری اداره یو ان دی پی در افغانستان تشکر نموده گفت که بخش صحت افغانستان به همکاری بشردوستانه سازمان های بین المللی در این شرایط دشوار بیشتر نیاز دارد.

سرپرست وزارت صحت عامه از حمایت کوتاه مدت صندوق وجهی جهانی یا گلوبل فند که از طریق یو ان دی پی مبلغ 15 ملیون دالر به پروژه صحتمندی کمک نموده است قدردانی کرده و از نماینده یو ان دی پی خواست تا این مقدار پول را یک طی برنامه شفاف و حسابده در جاهای مورد نیاز به مصرف برساند.

از سوی هم، داکتر عبدالباری عمر معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، بر حمایت از سازمان های بین المللی که در بخش صحت در افغانستان فعالیت میکند تاکید کرده گفت که ما برای تامین امنیت و فراهم سازی امکانات برای آنان متعهد استیم.

معین عرضه خدمات صحی در رابطه به توقف کمک های سازمان های المللی در بخش افغانستان صحبت نموده گفت که این نهادها که شعار شان کمک به بشریت بود، کمک های شان را در بخش صحت در حالی قطع نموده است که زنان، کودکان و افراد آسیب شدیدا به کمک نیازمند دارند.

در عین حال، نماینده یو ان دی پی در افغانستان، بر ادامه همکاری شان در افغانستان اشاره نموده گفت که گلوبل فند 15 ملیون دالر را برای ادامه پروژه صحتمندی کمک نموده است و فعالیت ۲۳۰۰ کلینیک ها و مراکز صحی که تحت برنامه صحتمندی فعالیت مینمود امروز از سر ګرفته شده است. او همچنان بر تامین شفافیت و اصل حسابدهی در این پروسه به رهبری وزارت صحت اطمنان داد.

او هم‌چنان گفت که ما برای تامین منابع مالی جهت حمایت دوامدار از پروژه صحتمندی با نماینده‌ گان دیگر سازمان های المللی به تماس استیم تا از سقوط نظام صحی افغانستان جلوگیری گردد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۶:۱۳
Background image

دور نخست کمپاین پولیو برای سال ۲۰۲۲  آغاز گردید

این کمپاین به مدت چهار روز در سراسر کشور ادامه دارد. 

قرار است در این کمپاین حدود ۹ اعشاریه ۵ ملیون طفل زیر پنج سال در ۳۱ ولایت کشور به استثنای ولایت‌های (بامیان، دایکندی و غور) واکسین. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۶:۰
Background image

امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص وزارت صحت‌عامه از واجدین شرایط آن اخذ گردید

پنج شنبه 23 جدی 1400
امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص وزارت صحت‌عامه با اشتراک داکترعبدالباری عمرمعین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه و نماینده گان وزارت تحصیلات عالی و کمیته ملی. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۹:۴۳
Background image

نتایج ارزیابی کمیته ملی نظارت از کارکردهای سکتور خصوصی و دولتی شهر کابل در نشستی اعلام شد

داکترعبدالباری عمر معین عرضه خدمات صحی و داکتر حسن غیاثی معین پالیسی وپلان وزارت صحت‌عامه در نشستی به روز شنبه 18 جدی سال روان نتایج ارزیابی کمیته ملی نظارت از کارکردهای سکتور خصوصی و. . .

BACK TO NEWS