وزارت صحت عامه کشتار بی رحمانه کارکنان واکسین فلج اطفال در ولایات کندز و تخار را محکوم می کند

Panah_moph

جمعه 6 حوت 1400:

دیروز، هشت تن از کارکنان واکسین فلج اطفال که چهار تن آنها از طبقه اناث بودند، توسط افراد مسلح ناشناس در حملات جداگانه در ولایات کندز و تخار کشته شدند.

سه مرد و یک زن واکسیناتور در مربوطات شهر کندز شهید شدند، در حالی که دو واکسیناتور و یک مبلغ اجتماعی این برنامه در ولسوالی امام صاحب همین ولایت و یک واکسیناتور مرد در شهر تالقان ولایت تخار شهید شدند.

علت و هدف این حمله هنوز مشخص نیست و مقامات امنیتی تحقیقات خود را آغاز کرده اند.

در پی این رویدادهای ناگوار، کمپاین واکسیناسیون فلج اطفال یا پولیو در ولایات تخار و کندز به منظور جلوگیری از حملات بیشتر و حفظ امنیت سایر واکسیناتوران رضاکار متوقف شد.

وزارت صحت عامه امارت اسلامی افغانستان حمله بر کارگران واکسین فلج اطفال را به شدت محکوم می کند و خواهان تعقیب، دستگیری و مجازات عاملان آن می باشد.

این وزارت همچنین به خانواده‌های داغدار، اقارب، همکاران و دوستان قربانیان ابراز همدردی و تسلیت می‌نماید و از بارگاه ایزد منان برای شهدا بهشت برین و به بازماندگان شان صبر جمیل می طلبت.

برنامه محو پولیو یا مرض فلج اطفال عمیق ترین تسلیت خود را به خانواده ها و دوستان کارکنان  شهید شده واکسین فلج اطفال ابراز می کند و از تلاش های شجاعانه آنها برای نجات جان کودکان و محافظت از آنها در برابر بیماری فلج اطفال قدردانی می نماید.

امارت اسلامی افغانستان به محو کامل مرض فلج اطفال متعهد است و به تمام کارکنان خط مقدم واکسین پولیو در سراسر کشور تضمین های امنیتی ارائه خواهد کرد.

آخرین اطلاعیه ها

پنجشنبه ۱۴۰۳/۵/۴ - ۱۳:۹
Background image

قابل توجه رهبری شرکت های محترم!

قرار است در آینده نزدیک از جانب ریاست عمومی اداره محترم امور ا.ا.ا، ریاست تدارکات ملی، با همکاری وزارت صحت عامه برای سکتور خصوصی برنامه "دسترسی به فرصت های داوطلبی" به طور غیر حضوری . . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳ - ۱۶:۱
Background image

اطلاعیه ریاست عمومی اکمال تخصص !

قابل توجه کاندیدان محترم امتحان ترینری!

چون امتحان ترینری از طریق اداره محترم ملی امتحانات اخذ میگردد بناً متخصصین محترم که به امتحان ترینری ثبت نام نموده اند جهت آگاهی از محل و تاریخ . . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۵/۲ - ۱۶:۲۳
Background image

اطلاعیه ریاست عمومی اکمال تخصص !

موضوع : ثبت نام امتحان Comprehensive

قرار است امتحان Comprehensive بتاریخ ۱۵/ اسد/سال ۱۴۰۳ مطابق ۱/صفر/۱۴۴۶ هجری قمری از نزد کاندیدان محترم واجد شرایط (فارغان برنامه اکمال تخصص که . . .

Back to announcements