از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز گرامی داشت به عمل آمد

akbari_admin
دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۳ - ۹:۳۳
مولوی محمد اسحق صاحبزاده

وزارت صحت‌عامه در نشستی از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز با شعار" برای صحت بهتر خون خود را به خاطر اچ آی وی معاینه نمائید" گرامی داشت به عمل آورد.

مولوی محمد اسحق صاحبزاده معین مالی واداری وزارت صحت‌عامه هدف گرامی داشت از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز را بلند بردن آگاهی عامه، دسترسی بیماران مصاب به ایدز به خدمات صحی و شریک نمودن معلومات در این مورد می‌داند.

علاوه بر آن معین مالی و اداری گفت: رهبری امارت اسلامی و وزارت صحت‌عامه در تلاش اند تا بتوانند خدمات بهتر و دستری به خدمات صحی را برای نیازمندان در سراسر کشور فراهم نمایند که تلاش ها در این راستا جریان دارد.

همچنان در ادامه این نشست پیام محترم داکتر قلندر عباد وزیر صحت‌عامه کشور به خاطر گرامی داشت از روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز به خوانش گرفته شد که در آن از کارکردهای وزارت صحت‌عامه در امر مبارزه با بیماری ایدز و رسیدگی به وضعیت صحی بیماران مصاب به این بیماری یاد آوری شده بود.

از سوی‌هم داکتر بسم الله رییس کنترول امراض ساری، داکتر شریف احمد احمد زی رییس برنامه کنترول بیماری ایدز وزارت صحت‌عامه، خانم سوریو نماینده دفتر ( UNDP ) و داکتر محمد اختر نماینده سازمان جهانی صحت در مورد روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز سخنرانی نمودند.

قابل تذکر است که در افغانستان نظر به آمار های ارایه شده سازمان جهانی صحت 1/0 فیصد مردم به ایدز مبتلا بوده و تا اخیر سال 2022 حدود 12000 تن به این بیماری مصاب شده اند که از این میان 3492 تن آنان از طریق برنامه کنترول امراض ساری وزارت صحت‌عامه ثبت، راجستر و   رسیدگی صورت گرفته استبرای شان

 

روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز

روز جهانی مبارزه با بیماری ایدز

 

 

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۲:۳۷
Background image

سفیر کشور جاپان از شفاخانه 170 بستر تداوی معتادان در ولایت ننگرهار دیدار کرد

آقای کورومیا تاکایوشی سفیرکشور جاپان در افغانستان در سفری که به ولایت ننگرهار داشت، همراه با مولوی امین الله شریف رئیس صحت‌عامه ننگرهار، مسوولان سازمان جهانی صحت از شفاخانه  170 بستر. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۲:۲۴
Background image

داکتر عبدالحق نوری به حیث رئیس شفاخانه دوستی افغان اندونیزیا وزارت صحت‌عامه به کارمندان این شفاخانه معرفی گردید

  در نشستی که به این مناسبت راه اندازی شده بود، مولوی محمدحسن محمدزی، رییس دفتر مقام وزارت صحت‌عامه، گفت:"تغییر، تبدیل و پیروی از احکام یکی از اصول مهم نظام اسلامی می‌باشد و نظر به حکم. . .

BACK TO NEWS