از روز ملی کارکنان صحی جامعه گرامی داشت به عمل آمد

akbari_admin
شنبه ۱۴۰۲/۹/۱۸ - ۹:۲۷
از روز ملی کارکنان صحی جامعه گرامی داشت به عمل آمد

وزارت صحت‌عامه در نشستی از روز ملی کارکنان صحی جامعه با شعار" کارکنان صحی جامعه نماد خدمت گذاری، رضاکاری و ایثار در سیستم صحی افغانستان" گرامی داشت به عمل آورد.

مولوی حبیب الله آخند زاده حامد معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه گفت: کارکنان صحی جامعه رضاکارانی هستند که خدمات صحی را در هر قریه و ساحات دور دست کشور عرضه می‌نمایند.

معین عرضه خدمات علاوه نمود، وزارت صحت‌عامه توانسته است که 30000 هزار کارکن صحی جامعه را در 34 ولایت کشور تربیه نماید که آنان عرضه خدمات صحی ابتدایی را برای مادران و اطفال شان ارایه می‌نمایند.

همچنان معین عرضه خدمات صحی از فعالیت 549  آشیانه صحی در کشور که 105 آن در سال 2023 به فعالیت آغاز نموده و متباقی در سال آینده فعالیت خود را آغاز خواهند کرد یاد آوری نموده گفت: وزارت صحت‌عامه مصمم است تا روش عرضه خدمات صحی متکی بر اشتراک جامعه را در سراسر کشور تقویت نماید.

قابل تذکر است که تعلیمات صحی، کمک های اولیه، تداوی امراض معمول، تقویه سیستم رجعت دهی، تعقیب سیستم تداوی توبرکلوز، عرضه خدمات تنظیم خانواده در جامعه و اشتراک در کمپاین های ملی واکسین از جمله وظایف اساسی کارکنان صحی جامعه می‌باشد که نقش عمده ای را در بهبود  کیفیت عرضه خدمات صحی و تقویت سیستم صحی کشور ایفا کرده است

از روز ملی کارکنان صحی جامعه گرامی داشت به عمل آمد

از روز ملی کارکنان صحی جامعه گرامی داشت به عمل آمد

 

 

 

 

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۲:۳۷
Background image

سفیر کشور جاپان از شفاخانه 170 بستر تداوی معتادان در ولایت ننگرهار دیدار کرد

آقای کورومیا تاکایوشی سفیرکشور جاپان در افغانستان در سفری که به ولایت ننگرهار داشت، همراه با مولوی امین الله شریف رئیس صحت‌عامه ننگرهار، مسوولان سازمان جهانی صحت از شفاخانه  170 بستر. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - ۱۲:۲۴
Background image

داکتر عبدالحق نوری به حیث رئیس شفاخانه دوستی افغان اندونیزیا وزارت صحت‌عامه به کارمندان این شفاخانه معرفی گردید

  در نشستی که به این مناسبت راه اندازی شده بود، مولوی محمدحسن محمدزی، رییس دفتر مقام وزارت صحت‌عامه، گفت:"تغییر، تبدیل و پیروی از احکام یکی از اصول مهم نظام اسلامی می‌باشد و نظر به حکم. . .

BACK TO NEWS