امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص وزارت صحت‌عامه از واجدین شرایط آن اخذ گردید

Panah_moph
پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۶:۰
امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص وزارت صحت‌عامه از واجدین شرایط آن اخذ گردید

پنج شنبه 23 جدی 1400
امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص وزارت صحت‌عامه با اشتراک داکترعبدالباری عمرمعین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه و نماینده گان وزارت تحصیلات عالی و کمیته ملی امتحانات در نشستی افتتاح  و از واجدین شرایط آن اخذ گردید.
معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه راه اندازی این برنامه را در کشور یک گام موثر در راستای بلند بردن دانش مسلکی داکتران دانسته افزود، ما متعهد به شفافیت و راه یابی افراد نخبه در این برنامه هستیم و تلاش ما این است تا افرادی که بلند ترین نمرات را دریافت می نمایند شامل این برنامه گردند.
داکترعمر افزود، در برنامه شمولیت امتحان تخصص بیشتر از شش هزار وششصد تن ثبت نام نمودند که از این میان بیشتر از پنج هزار و پنجصد تن آنان بایومتریک و شامل امتحان گردیده که در جمع آنان نزدیک به یک هزار و هشصد تن آنان از طبقه اناث می‌باشند که به خاطر راه یابی آنان در این امتحان یک امتیاز خاصی مد نظر گرفته شده است.
در ادامه معین عرضه خدمات صحی جریان اخذ امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص را از نزدیک بررسی نموده و وعده سپرد که ما تلاش می نماییم تا شفافیت این پروسه زیر سوال قرار نگیرد و هر آن که حقش است به آن برسد.
علاوه بر آن داکتر عمر در مورد بلند بردن ظرفیت کارمندان صحی، معیاری سازی سیستم صحی، تخصص گرایی در کشور با اشتراک کننده گان صحبت نموده و از متخصصینی که در بیرون از کشور زنده گی می کنند نیز خواست تا به وطن برگشته و به مردم خود خدمت نمایند تا زمینه تداوی آنان در داخل کشور مساعد و از رفتن بیماران به خارج از کشور جلوگیری گردد.
قابل تذکر است که راه اندازی امتحان شمولیت در برنامه اکمال تخصص توسط کمیته ملی امتحانات و هیئت رهبری وزارت صحت‌عامه فراهم گردیده و قرار است  نزدیک به ششصد تن از واجدین شرایط  در رشته های دلخواه شان جذب گردند که نتایج آن به زودترین فرصت از صفحات رسمی وزارت صحت‌عامه اعلام خواهد شد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۱۳:۲۹
Background image

کمک 150 ملیون دالر از سوی بانک جهانی به وزارت صحت عامه

پنج شنبه، 29 ثور 1401

بانک جهانی 150 ملیون دالر به وزارت صحت عامه اخیرا به منظور ادامه فعالیت های صحی مساعدت نموده است.

این مساعدت بر اساس تفاهم نامه نشست جنوا که به تاریخ 7 فبروری در. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۹ - ۹:۵۱
Background image

یک مقدار وسایل طبی و غیرطبی به ریاست صحت‌عامه ولایت تخار مساعدت گردید

پنج شنبه ۲۹ ثور ۱۴۰۱

داکترعبدالقهار احمدی رییس صحت‌عامه ولایت تخار از خریداری یک مقدار وسایل طبی وغیر طبی به ارزش 24 میلیون افغانی به ریاست صحت‌عامه این ولایت خبر می دهد.

داکتر احمدی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۸ - ۱۵:۴۳
Background image

نشست هماهنگی با رییسان شفاخانه های تخصصی و ثالثی راه اندازی شد

چهارشنبه ۲۸ ثور ۱۴۰۱

داکتر حبیب الله آخند زاده معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه در نشستی با رییسان شفاخانه های تخصصی و ثالثی و نماینده دفتر آی سی آر سی ( ICRC ) دیدار و گفتگو نمود.

. . .

BACK TO NEWS