معین عرضه خدمات صحی با نماینده گان دفتر ( UNFPA ) ، (JACK ) و ( AHDS)  در دفتر کارش دیدار کرد

rasooli_admin
چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۹ - ۱۵:۷
MOPH

محترم مولوی عبدالولی حقانی معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه، در نشستی با نماینده گان دفتر ( UNFPA ) و موسسات تطبیق کننده خدمات صحی (JACK ) و ( AHDS)  در دفتر کارش دیدار کرد.

در این نشست طرفین روی ساخت آشیانه های صحی که به همکاری مالی دفتر ( UNFPA ) از طریق دفتر (  JACK )   و ( AHDS)  در ولایات ننگرهار و ارزگان ایجاد شده است صحبت نمودند.

محترم معین عرضه خدمات صحی گفت:" نظر به ارزیابی های تیم انجینری وزارت صحت‌عامه در قسمت ساخت آشیانه های صحی در ولایات متذکره مشکلاتی وجود دارد که باید در مورد اصلاح آن هر چه زودتر دفاتر مربوطه اقداماتی را که لازم است اجرا نموده و به وزارت صحت‌عامه در این مورد اطمینان دهند."

از سوی‌هم نماینده گان موسسات تطبیق کننده عرضه خدمات صحی (  JACK ) و ( AHDS)  در ولایات ننگرهار و ارزگان تعهد سپردند که در قسمت اصلاح ایجاد آشیانه های صحی در ولایات ذیل اقداماتی را که لازم است انجام داده و به رهبری وزارت صحت‌عامه در این مورد اطلاع خواهند داد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۱:۱۶
Background image

آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) در ولایت هرات

ریاست صحت‌عامه ولایت هرات کمپاین آگاهی دهی در مورد تب خون دهنده کانگو (CCHF) را با حمایت سازمان صحی جهان با توزیع پوسترها در شهر هرات و ولسوالی‌های این ولایت که شامل ولسوالی انجیل، گذره. . .

چهارشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۳ - ۱۰:۱۴
Background image

فعال کردن ماشین جن اکسپرت در ولایت پکتیا

یک پایه ماشین جن اکسپرت به خاطر تشخیص بیماری توبرکلوز در شفاخانه زرمت ولایت پکتیا فعال و به بهره برداری سپرده شد.

 

گفتنی است که با فعال شدن این ماشین مشکلات بیشتر بیماران در قسمت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۲ - ۱۴:۲۲
Background image

در سال گذشته ١٤٠٢ هـ - ش نزدیک به ( ۴۹۵۵۳ ) عملیات جراحی رایگان در شفاخانه ملی و تخصصی وزیر محمد اکبر خان وزارت صحت‌عامه انجام یافته است

 این عملیات های جراحی شامل ۱۰ هزار و هشتصد و سه عمل جراحی بزرگ و ۳۸ هزار و هفتصد و پنجاه عمل جراحی کوچک می‌شوند که توسط متخصصین و داکتران مجرب افغان با موفقیت و به صورت رایگان اجرا شده. . .

BACK TO NEWS