سرپرست وزارت صحت: شرایط موجود مستلزم رویکرد متفاوت به منظور رسیدگی به واقعات عاجل صحی است

Panah_moph
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۹ - ۱۹:۲۱
سرپرست وزارت صحت :  شرایط موجود مستلزم رویکرد متفاوت به منظور رسیدگی به واقعات عاجل صحی است

سه‌شنبه، 19 اسد 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشستی که به منظور هماهنگی برای رسيده‌گی به واقعات عاجل برگزار شده بود بر ارایه خدمات صحی و توزیع منابع در ساحات مورد نیاز تاکید کرد.

سرپرست وزارت صحت عامه گفت که باوجود اینکه ما در شرایط جنگی و بحرانی قرار داریم؛ اما با آن هم کارکنان صحی به طور شبانه روزی در تلاش است تا برای مردم در ساحات جنگ خدمات صحی عرضه نمایند.

داکتر مجروح، ضمن قدردانی از تلاش‌های داکترانی که در ساحات جنگ مصروف ارایه خدمات صحی اند بر ارزیابی اقشار آسیب پذیر، شناسایی نیازهای آنان و تامین منابع موجود در مراکز صحی تاکید کرد.

او هم‌چنان، خاطرنشان ساخت که وزارت صحت عامه با توجه به شرایط موجود نیاز به همکاری بیشتر دارد و ما در تلاش استیم تا در همکاری با شرکای صحی ملی و بین المللی منابع بیشتر برای تقویت عرضه خدمات صحی تامین نماییم.

هم‌چنان در این نشست، مسوولان ادارات مربوطه گزارش کارکردهای شان را در پیوند به تعداد و ارقام واقعات تروما، میزان افزایش و کاهش واقعات ویروس کرونا با تفکیک ولایات، روند برنامه تطبیق واکسین کرونا، طرح پاسخدهی به گزارش نیمه سال و وضعیت بودجه، تامین منابع، استراتیژی کلستر صحت و دیگر بخش های صحی ارایه گردید و نیز روی آن بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۷/۱۰ - ۱۷:۱۸
Background image

دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده یو ان دی پی

شنبه، 10 میزان 1400

داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز با نماینده برنامه توسعه‌ای سازمان ملل (یو ان دی پی) در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود.

در این نشست، راجع به ادامه پروژه. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۷/۸ - ۲۱:۲۲
Background image

دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده سازمان بین المللی حفاظت از کودکان

پنج‌شنبه، 8 میزان 1400

داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در نشستی با نماینده سازمان بین المللی حفاظت از کودکان(سیو د چلدرن) در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود..

در این دیدار،. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۲۰ - ۱۵:۵۲
Background image

بیست تیم صحی برای ارایه خدمات به بی‌جا شده‌گان در شهر کابل توظیف شد

چهارشنبه، 20 اسد 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز در یک نشست اضطراری با داکتر عبدالکریم توتاخیل معاون انسجام اداره امور ریاست جمهوری، نماینده‌گان وزارت رسیده‌گی به. . .

BACK TO NEWS