دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با رییس عمومی نهاد داکتران بدون سرحد

Panah_moph
دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۸ - ۱۷:۱۱
دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با رییس عمومی نهاد داکتران بدون سرحد

دوشنبه، 18 اسد 1400

داکتر وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت عامه، امروز با آقای فلیپی ریبیریو رییس عمومی نهاد داکتران بدون سرحد "ام اس اف" در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود.

در این نشست، روی چگونه‌گی عرضه خدمات نهاد داکتران بدون سرحد در کشور و همکاری های مشترک وزارت صحت عامه با این نهاد بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

سرپرست وزارت صحت عامه، از خدمات نهاد داکتران بدون سرحد و تمام داکترانی که همین اکنون در ولایت‌های که جنگ جریان دارد مصروف خدمت اند تشکر نموده و بر تقویت همکاری این نهاد در افغانستان تاکید کرد.

داکتر مجروح، هم‌چنان گفت که در کنار رسیده‌گی به واقعات تروما، فعالیت‌های روزمره در مراکز صحی ولایت‌های جنگی باید تقویت گردد تا به افراد نیازمند در این بخش نیز رسیده‌گی صورت گیرد.

آقای فلیپی ریبیریو، بر همکاری این نهاد با وزارت صحت عامه تاکید کرده گفت که قرار است یک واحد 25 بستری را برای واقعات تروما در ولایت کندهار ایجاد نماییم و نیز به ولایت‌های کندز، هلمند و دیگر ولایات که این نهاد در آن خدمات عرضه می‌کند مقدار دوا و تجهیزات کمک صورت گیرد.

آقای فلیپی نیز تعهد کرد که خدمات ایمرجنسی، اطفال و کرونا را در ولایت هرات ادامه می‌دهند.

او هم‌چنان از همکاری وزارت صحت عامه با این نهاد تشکری کرده و تلاش‌های سکتور صحت را در امر ارایه خدمات صحی قابل ستایش خواند.

نهاد داکتران بدون سرحد در ولایت‌های خوست، هرات، کندهار، هلمند و کندز فعالیت دارد و در کنار وزارت صحت عامه برای مردم خدمات صحی ارایه می‌کند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۳/۲ - ۱۵:۴۶
Background image

بازدید معین عرضه خدمات صحی از شفاخانه افغان جاپان

دوشنبه ۲ جوزا ۱۴۰۱

داکترحبیب الله آخند زاده معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت‌عامه به سلسله ارزیابی شفاخانه های شهر کابل این بار از شفاخانه افغان جاپان دیدن نموده و عرضه خدمات صحی در این. . .

شنبه ۱۴۰۱/۲/۳۱ - ۲۰:۴
Background image

دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با نماینده‌گان ملل متحد، سازمان صحی جهان و یونیسف

شنبه، ٣١ ثور ١٤٠١

داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز با نماینده‌گان ملل متحد، سازمان صحی جهان و یونیسف در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار روی تقویت همکاری های. . .

شنبه ۱۴۰۱/۲/۳۱ - ۱۶:۵۷
Background image

دیدار سرپرست وزارت صحت عامه با داکتران نهاد Doctors Worldwide

شنبه، 31 ثور 1401

داکتر قلندر عباد سرپرست وزارت صحت عامه، امروز با داکتران نهاد Doctors Worldwide دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار روی همکاری های مشترک این نهاد به خصوص تداوم فعالیت. . .

BACK TO NEWS