ارایۀ خدمات صحی در شفاخانه ملی اطفال اتاترک

Panah_moph
پنجشنبه ۱۳۹۸/۵/۳ - ۱۰:۵۳
ارایۀ خدمات صحی در شفاخانه ملی اطفال اتاترک

شفاخانۀ ملی اطفال اتاترک، یکی از شفاخانه‌ های شهر کابل می‌باشد. این شفاخانه در کنار این که برای باشندگان شهر کابل خدمات صحی ارایه می‌کند، بیمارانی که از ولایات به این شفاخانه رجعت داده می‌شود نیز تحت تداوی قرار می‌گیرند.
در سه ماه نخست سال روان، این شفاخانه 21654 تن مراجعین داشته است. که از این میان 3904 تن از آنان بستری گردیده و 17750 تن آن به گونه سراپا تحت تداوی قرار گرفته است
افزون بر این، در این شفاخانه 3080 تن در بخش‌های لابراتوار، اکسری، التراسوند و سایر معاینات طبی تحت معاینه قرار گرفته اند.
شفاخانه نام‌برده دارای بخش‌های جراحی عمومی، داخله عمومی، مراقبت های جدی، نرسری، خدمات لابرتواری، اکسری، التراسوند و سایر معاینات طبی برای بیماران می‌باشد
شفاخانه ملی اطفال اتاترک درسال 1363 تاسیس گــــــردیده است. این شفاخانه دارای 200 بستر و 253 کارمند می‌باشد.
دسترسی به خدمات صحی حق هر شهروند کشور است و وزارت صحت عامه متعهد بر ارایه خدمات صحی با کیفیت و بهبود وضعیت صحی مردم در کشور می‌باشد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۳/۱ - ۹:۲۵
Background image

محترم داکتر قلندرعباد وزیر صحت‌عامه امارت اسلامی افغانستان در نشستی سیستم دیتابیس انستیتوت های علوم صحی  خصوصی را افتتاح و به بهره برداری سپرد

محترم داکتر قلندرعباد وزیر صحت‌عامه، افتتاح بخش دیتابیس انستیتوت های علوم صحی خصوصی را یک گام موثر در راستای دیجیتل سازی و بهبود سیتسم صحی در کشور دانسته و از افرادی که در ایجاد این. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۲/۳۱ - ۱۱:۱
Background image

یک مرکز صحی معیاری در ولسوالی قرقین ولایت جوزجان ایجاد  و مورد بهره برداری قرار گرفت

این مرکز صحی از بودجه داخلی امارت اسلامی افغانستان، به ارزش ۹ میلیون افغانی توسط وزارت صحت‌عامه اعمار و به بهره سپرده شد که با ایجاد آن مشکلات صحی باشنده گان این ولسوالی تا اندازه زیادی. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۲/۳۱ - ۱۰:۱
Background image

محترم داکتر قلندرعباد وزیر صحت‌عامه، با مولوی نجیب الله رفیع والی ولایت دایکندی در دفتر کارش دیدار کرد

در این دیدار دوطرف در مورد گسترش خدمات صحی در ولایت دایکندی، اعمار مراکز صحی جدید و ارتقاء ظرفیت کارمندان  صحی در این ولایت بحث وتبادل نظر نمودند.

محترم داکتر قلندرعباد وزیر صحت‌عامه،. . .

BACK TO NEWS